"Adımlarınızın Biçiminin Ne Önemi Var Önemli Olan Yürüyüşümüzle Sevgi ve Dostluk Köprüsünü Geçmektir."

Ana Sayfa
Engelsiz ERÜ
Kurullar
Mevcut Durum
Faaliyet Raporu
Duyuru Haber Etkinlik
İlgili Yasalar
Başvuru Formları
Bağlantılar
Fotoğraf Galerileri
İletişim
Farkında mıyız? (3 Aralık Dünya Engelliler Günü)

 “En büyük eşitsizlik eşit olmayanlara eşit davranmaktır”
Thomas Jefferson

 

Engellilik yalnızca engellilerin ya da ailelerin karşı karşıya bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Engelli bireyin toplumsal yaşama tam katılımı ve kendi yaşamı üzerinde söz sahibi olma hakkı toplum tarafından yeterince desteklenememektedir. Oysaki engellilerin hayatın her alanında başkalarına bağımlı olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri temel bir insan hakkıdır. Toplumdaki tüm kurumların ve bireylerin ilgi, duyarlılık ve destekleri onların, daha iyi yaşam koşulları içinde, sosyal yaşama katılmalarına hız kazandıracak, engellerin aşılmasını sağlayacaktır.
 

Erciyes Üniversitesi Engelsiz Kampus Birimi olarak amacımız; engelli kişilerin yaşadıkları eşitsizlikleri ortadan kaldırmak, her anlamda özgürleşmelerini sağlamak, yaşam, eğitim -öğretim koşullarını iyileştirmek, toplumda bu konuyla ilgili farkındalıklar oluşturmak. böylelikle örnek bir engelsiz kampus olabilmektir.
 

Konunun sadece “3 Aralık -Dünya Engelliler Gününde” değil her zaman farkında olunması ve engelsiz bir dünya olması dileği ile,….
 

 

© ERÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Web Uygulamaları Grubu

 

© Engelsiz Kampus Birimi (Engelsiz ERÜ) Adres: ERÜ İİBF KAYHAM Zemin Kat 38039 Talas/KAYSERİ
Tel: +90 352 207 66 66 /13451 Faks: +90 352 437 42 92 Email: engelsiz@erciyes.edu.tr