"Adımlarınızın Biçiminin Ne Önemi Var Önemli Olan Yürüyüşümüzle Sevgi ve Dostluk Köprüsünü Geçmektir."

Ana Sayfa
Engelsiz ERÜ
Kurullar
Mevcut Durum
Faaliyet Raporu
Duyuru Haber Etkinlik
İlgili Yasalar
Başvuru Formları
Bağlantılar
Fotoğraf Galerileri
İletişim
ÇALIŞMA BİÇİMİ
 
a.Kayıt Sırası
Üniversitenin kayıt haftası boyunca oluşturulan bir masada engelli-engelsiz tüm öğrencilere ve ailelere birim tanıtılmaktadır.Kayıt esnasında Engelli Öğrenci Birimi tarafından oluşturulan formlarla engelli öğrenciler tesbit edilmektedir. Ayrıca, engelli öğrencilerin sayı ve engel türleri de saptanmaktadır.
Kayıt sırasında engelli öğrenciye öncelik tanınmaktadır.Kayıt işlemlerinde yardımcı personel desteği sağlanmaktadır. Masada birim çalışanları yanında üniversitemizde okuyan engelli öğrencilerimizde bulunmakta ve öğrenim hayatına yeni başlayacak engelli öğrenciler ile ilk temas gerçekleşmektedir.

b.Kayıt Sonrası
Gerek kayıt sırasında gerekse online ön kayıt sisteminden engellilikle ilgili durumlarını beyan eden öğrenciler ile temasa geçilmektedir. Engelli öğrencinin kampus yaşantısında karşılaştığı güçlüklerin giderilmesi yolunda idari ve akademik birimler ile iletişim kurulmaktadır.

c.Gerçekleştirilen Çalışmalar
Engelsiz Erü Birimi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı binasının 1. Katında Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Burs Ofisinde hafta içi mesai saatleri içinde hizmet vermektedir. Hafta boyunca engelli-engelsiz öğrencilerle görüşmeler sağlanmaktadır.
 

© ERÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Web Uygulamaları Grubu

 

© Engelsiz Kampus Birimi (Engelsiz ERÜ) Adres: ERÜ İİBF KAYHAM Zemin Kat 38039 Talas/KAYSERİ
Tel: +90 352 207 66 66 /13451 Faks: +90 352 437 42 92 Email: engelsiz@erciyes.edu.tr