Faaliyet Raporu (2023)

2023 YILI ENGELSİZ KAMPÜS BİRİMİ FAALİYET RAPORU

    Üniversitemiz, Yükseköğretim Kurulu Engelsiz Bayrak Ödülleri kapsamında 2023 yılında Erişim bayrak ödülleri yarışmasında Mekânda Erişim Kategorisinde Aday olarak kabul edilmiştir

    Engelli öğrencilerimiz ve velilerimiz ile sık sık Engelsiz Kampüs biriminde misafir edilerek görüşmeler yapılmaktadır. Engelsiz Kampüs Birimi olarak okulların tramvay durağından okullarına götürülmeleri için talep eden öğrencilerimizi oklularına götürülmektedir.

    2023 yılında Bilinçli Gençler Kulübünde bulunan Engelli Öğrencilerimize destek amaçlı, Online olarak Emir BELLİ ile yapılan Google Meet üzerinden “İMKANSIZLIKLARLA BAŞLAYAN BAŞARI HİKAYESİ” adlı motivasyon etkinliği düzenlenmiştir.

     2023 Yılı Mezuniyet Töreninde Onure etmek için Özel Gereksinimli öğrenrencilerimize Üniversitemiz Rektörlüğün tarafından hazırlanan hediyeler Engelsiz Kampüs Birimi Koordinatörlüğü tarafından törende takdim edilmiştir.

    19 Aralık 2023 Tarihinde, Üniversitemiz Engelliz Kampüs Birimi ve Bilinçli Gençler Kulübü tarafından düzenlenen, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Anadolu Sosyal Sorumluluk Derneği (ASOS) ve Erciyes Üniversitesi Dans Kulübünün destekleriyle, Engelli Öğrencilerin performanslarını sergiledikleri, yeterliliklerini ortaya koydukları Müzik Dinletisi Dans Gösterisi, Zeybek oyunu ve motive edici konuşmalardan oluşan DÜNYA 1İZ ETKİNLİĞİ” Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.